• TRAILOVÝ ZÁVOD – CCA. 70% TERÉN, 30% ASFALT
  • VZDÁLENOST 45KM
  • PŘEVÝŠENÍ 1800M+

Na startu letošní Šumavské Horské Výzvy se nás sešlo celkem pět. Všichni si užívali krásy připravené trati natolik, že zapomněli natáčet a fotit. Přínášíme tedy alespoň krátký report, protože by byla škoda závod u nás vůbec nezmínit.

Start byl v 9h ráno z fotbalového hřiště v Železné Rudě a vše nasvědčovalo tomu, že si běh užijeme. Počasí bylo slunečné, s příslibem oblačnosti v průběhu dne a teplotami kolem 25 stupňů – na léto ideální podmínky. Těsně před devátou se řadíme na startovní čáru, přejeme si hodně zdaru a s výstřelem vyrážíme na trať. Tempo volíme spíš opatrnější, ale přesto za sebou necháváme většinu startovního pole.

Úvodních 15km k první občerstvovačce na Pancíři nám nadělilo největší porci nastoupaných metrů. Ale díky zajímavému terénu a ne úlně roztrhanému startovnímu poli se vzdálenost ukrajovala velmi rychle. Jediným zádrhelem bylo chybějící značení, které nějaký vtipálek strhal a občas to běžcům připomínalo spíše orientační závod. Nicméně asi po hodině a třičtvrtě jsem se ocitl na Pancíři, v závěsu s Terkou a Tomem, kteří už to v tu chvíli měli rozběhnuté na solidní výsledek.

Početné zastoupení týmu „Pivo a Myslivec“ na startu kratších variant Šumvské Horské Výzvy – zleva Anet (short), Patrik a David (jednotlivci half) a Terka s Tomášem (dvojice mix half)

Po několika soustech jídla, doplnění lahví a krátkém zhodnocení dosavadního průběhu s Terkou a Tomem, přišel seběh po Pancířské sjezdovce, následovaný výstupem na nejvyšší bod – Můstek. Cesta ubíhala až překvapivě rychle a můj plán doběhu pod 6h se začínal jevit reálně. Nic na tom nezměnil ani náročný sešup z Prenetu a výběh na Hojsovku. Podle výrazů v obličejích a těžké chůze to byla jednen z úseků, který hodně prověřil velkou část startovního pole.

Závěr byl velmi rychlý. Kopce byly vesměs běhatelné, až na jedno větší stoupání po louce pod Špičácké sedlo. Odtud zbývalo do cíle pouhých 5km a věřil jsem, že při doběhu mě nemůže nic překvapit. Bohužel opak byl pravdou. Asi 2km před finišem nějaký další vtipálek nejen že strhal značení, ale i přeznačil kus cesty jinam. Po chvíli nejistoty a následném pokusu vrátit se na vyznačenou trasu, jsme asi 20min. s dalšími běžci hledali náznaky pěšiny, marně. Po dlouhé chvíli jsme to vzdali a vrátili jsme se na turistickou trasu, která však vedla nešikovně po silnici. Celkový dojem to však kazí jen mírně, bylo to krásné a jsem rád, že i náš tým „Pivo a Myslivec“ byl nad očekávání vidět. To hlavně kvůli Terce a Tomášovi, kteří obsadili v Mixu krásné druhé místo.

Šumavské výhledy

Výsledky:

  • Terka a Tomáš – 5h37m48s – 2. místo Mix dvojic, 5. místo celkově
  • Patrik – 5h01m54s – 8. místo celkově v jednotlivcich
  • David – 6h43m28s – 60. místo celkově v jednotlivcích
  • Anet – 3h35m03s – 101. místo celkově v jednotlivcích

Link na Stravu: https://www.strava.com/activities/1717224913


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *