• NENÁROČNÁ TRASA – CCA. 90% ASFALT, 10% LESNÍ CESTY
  • 3 PIVOVARY + 1 PIVNICE S VLASTNÍM PIVEM
  • CELKOVÁ VZDÁLENOST 14,6 KM

Takhle to vlastně celé začalo. Víceméně všichni jsme milovníci piva a rádi běháme. Kvůli jednomu se občas nestíhá druhé a obejít pražské pivovary chvíli zabere. Napadlo nás, že obě aktivity zkusíme spojit. Funguje to až nečekaně dobře, obavy o to jak poběžíme po pivu se při první společné akci rozplynuly a od té doby hromadné akce neplánujeme jinak. Tohle je tedy první trasa, třeba se někdo nechá inspirovat.

Odkaz na mapy.cz najdete zde.

Z Karlína do Pivovaru u Bulovky

První úsek začíná rozehřívací rovinkou po cyklostezce podél Vltavy. V místě, kde se stezka potkává se silnicí hlavní tah přecházíme a stoupáme k Bulovce. Tam nás čeká první pivovar. Dáváme si malou pšenici a chutná výborně. Začíná to dobře.

Vzdálenost: 3,9 km

Povrch: 100% zpevněné cesty nebo asfalt

Pivovar: pouze rychlá zastávka, pšenice OK a prostředí také

Do Pivovaru Kolčavka

Z Pivovaru u Bulovky seběhneme k Rokytce a pokračujeme dále při potoce po cyklostezce A26 do Kolčavky. Kolčavka je lokální pivovar pro pár našich členů. Můžeme doporučit a rádi ho navštěvujeme. Odvážní mohou zkusit výzvu a dát si poctivý kus špeku (raději zkoušejte až po běhu).

Vzdálenost: 2 km

Povrch: 100% asfalt

Pivovar: prostředí i pivo super

Do Pivovaru Beznoska

Z Kolčavky pokračujeme dále po cyklostezce, tentokrát odbočíme na A267. Pak následuje asi nejhezčí úsek podél bobové dráhy na Prosecké skály. Po výběhu oběhneme sídliště a do pivovaru běžíme přes Park Přátelství. Dáváme si jen jednu malou rychlou IPU, ale opět ji řadíme v žebříčku celkem vysoko.

Vzdálenost: 5,8 km

Povrch: 80% asfalt, 20% lesní cesty

Pivovar: pivo fajn, obsluha také, ale prostředí úplně nenadchlo. Určité kouzlo se tomu ale upřít nedá.

Závěr do Pivárny U Klauna

Na závěr už jen seběhneme zpátky k Rokytce a pokračujeme po naučné trase až do Klauna. Tady už končíme, takže potkáváme i neběžce a užíváme zbytek večera.

Vzdálenost: 2,9 km

Povrch: 100% asfalt

Pivovar: na čepu mají vlastní pivo (Crazy Clown) a další minipivovary. Skvělé jídlo a příjemná obsluha. Určitě doporučujeme.